УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Екдіонурус єдиний Ecdyonurus solus, Kłonowska-Olejnik, Prokopov & Godunko, 2007

Екдіонурус єдиний (Ecdyonurus solus, Kłonowska-Olejnik, Prokopov & Godunko, 2007) Карта поширення Екдіонурус єдиний в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Одноденки (Ephemeroptera), родина — Гептагеніди (Heptageniidae).

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Зустрічається тільки в Криму: передгірські ділянки р. Чорна та Альма. За межами Криму невідомий. Ендемік.

Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі особини), за сприятливих умов утворюються локальні популяції личинок, з концентрацією до 15 особин на 1 м2.

Причини зміни чисельності: чисельність зменшується в умовах антропогенного пресу (забруднення рік, гідротехнічне будівництво).

Особливості біології та наукове значення: Біотопи/яруси перебування. Передгірні ділянки рік (рітраль) зі швидкістю течії до 1 м/с та переважно кам’янистим річищем. Личинки трапляються на зворотному боці каміння. Імаго та субімаго — на прибережній рослинності. Характер живлення. Личинки — фіто-детритофаги, зіскоблювачі. Живляться діатомовими водоростями та детритом. Біологія розмноження. Унівольтинний вид. Літ імаго у травні–червні. Зимує на фазі личинки.

Морфологічні ознаки: Личинка жовто-коричнева, довжина без церок до 14 мм. Тіло імаго жовтуватокоричневе, завдовжки до 13 мм, тергіти черевця з чорнувато-коричневими смугами. Від близьких видів роду відрізняється забарвленням тіла, будовою пронотума та зябер у личинки та структурою пеніса імаго.

Режим збереження та заходи охорони:Не здійснювалися. Знайдений на території Кримського ПЗ та ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Байдарський». Для збереження популяцій необхідна охорона річкових ділянок від забруднення, спрямлення русла, зміни гідрологічного режиму. Необхідним є дотримання нормативів Водного кодексу України.

Розмноження та розведення у спеціаьлно створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Може використовуватися як індикатора якості водного середовища.

Джерело: Kłonowska-Olejnik, Prokopov, Godunko 2007. Автор: Г.А. Прокопов, Р.Й. Годунько Фото: В.О. Корнєєв

Можливо, вас зацікавлять ще такі тварини: