УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Слимак великий строкатий Helix lucorum Linnaeus, 1758

Слимак великий строкатий (Helix lucorum Linnaeus, 1758) Карта поширення Слимак великий строкатий в Україні

Таксономічна належність: Клас — Черевоногі (Gastropoda), ряд — Легеневі (Pulmonata).

Природоохоронний статус: Неоцінений.

Ареал виду та його поширення в україні: Апенінський та Балканський п-ви, Мала Азія, Сирія, Іран, Крим і Закавказзя. В Україні зустрічається лише в Криму, де представлений ендемічним підвидом Helіx lucorum taurіca Kryn., 1836.

Чисельність і причини її зміни: У межах ареалу сильно варіює. Вид схильний до агрегованого розповсюдження. У місцях тимчасових скупчень щільність може сягати 30 і більше особин на 1 м2. У цілому по ареалу чисельність значно нижче 1 особини на м2, коливається. Найбільш впливовим фактором, що викликає зниження чисельності, є неконтрольований масовий комерційний збір равликів у природі. Інша причина, що помітно позначається на чисельності, — це самовільна вирубка на дрова лісосмуг, які служать місцем перебування виду.

Особливості біології та наукове значення: Вид зустрічається в широколистяних лісах, по долинах рік, у заростях чагарників, лісосмугах, парках.

Морфологічні ознаки: Великий равлик із шароподібнокубареподібною черепашкою. Загальний фон забарвлення світлий, по ньому проходять темні радіальні (поперечні) смуги.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Збереження біотопів, заборона комерційного збору молюсків.Розмноження та розведення у спеціально умовах.Не здійснювалися.

Господарське та комерційне значення: Вид має важливе господарське значення, вживається в їжу.

Джерело: Пузанов, 1925; Акрамовский, 1976; Шилейко, 1978; Попов, Лысяков, 1999. Автор: С.В. Леонов Фото: О.О. Байдашніков