УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Оксиетира жовтовуса Oxyethira favicornis (Pictet, 1834)

Оксиетира жовтовуса (Oxyethira favicornis (Pictet, 1834)) Карта поширення Оксиетира жовтовуса в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Волохокрилі (Trichoptera), родина — Гідроптиліди (Hydroptilidae).

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Більша частина Європи (крім Середземномор’я); Україна: Львівська (Розточчя); Чернівецька обл. (передгір’я Карпат); Крим (передгір’я).

Чисельність і причини її зміни: Сучасних даних про чисельність немає. Спостерігалося зниження чисельності внаслідок деградації місць перебування виду.

Особливості біології та наукове значення: Дає одну генерацію на рік. Личинки — серед заростей у повільно текучих водах, де будують хатинки з секрету. Імаго з’являються у травні–червні. Характер живлення. Личинки — альгофаги, живляться м’якими частинами талому водоростей.

Морфологічні ознаки: Дрібні (2,5–3 мм) комахи, що віддалено нагадують молей, але мають вкриті волосками, дуже вузькі та сильно загострені до вершини крила. Передні гомілки без шпор, середні та задні — з 3 та 4 шпорами, відповідно. Від близьких видів відрізняється дуже довгими, серпоподібно загнутими всередину нижньобічними виростами VIII сегмента черевця самця.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Занесений до ЧКУ (1994). Слід контролювати стан популяцій, дослідити можливі місцезнаходження та в разі виявлення виду взяти їх під охорону .

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Григоренко, 1987; Качалова, 1987; Данко, 1994; Szczęsny, Chvojka, 2008 Автор: В.О. Корнєєв Малюнок: І.В. Маханьков