УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Стрічкарка диз'юнктивна Catocala disjuncta (Geyer, 1828)

Стрічкарка диз'юнктивна (Catocala disjuncta (Geyer, 1828)) Карта поширення Стрічкарка диз'юнктивна в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 240 видів роду, один з 18 видів роду у фауні України.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: Пд.-Сх. Європа (Балканський п-в, о. Корфу у Середземному морі, Закавказзя, Мала Азія). В Україні — пд. берег Криму.

Чисельність і причини її зміни: Дуже низька. В 1985 р. у Карадазькому ПЗ заповіднику відмічали велику кількість метеликів, потім протягом 20 років — 1 особина на 3–4 роки спостережень.

Причини зменшення чисельності: вірогідно, застосування пестицидів для знищення шкідників лісу та зменшення площ дібров.

Особливості біології та наукове значення: Дає 1 генерацію на рік. Літ імаго — з кінця червня до середини серпня. Гусінь живиться листям дуба. Преімагінальні стадії не описані.

Морфологічні ознаки: Розмах крил — 39–46 мм. Основний фон передніх крил сірувато-коричневий з чорними поперечними смугами. Задні крила жовті з чорним зовнішнім краєм та внутрішньою медіальною смугою, біля вершини крила маленька жовта пляма.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється у ПЗ пд. берега Криму (зокрема, у Карадазькому) як компонент біоценозу. Доцільно зберегти природні діброви та насадження дуба; слід заборонити хімічну обробку. Слід вивчити екологічні особливості преімагінальних стадій.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: . Відомостей немає.

Джерело: Ключко, 1978, 2006; Будашкин, Ключко, 1987; Ключко, Плющ, Шешурак, 2001; Goater, Ronkay, Fibiger, 2003. Автор: З.Ф. Ключко Фото: І.Ю. Костюк