УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Стрічкарка червоно-жовта Catocala diversa (Geyer, 1828)

Стрічкарка червоно-жовта (Catocala diversa (Geyer, 1828)) Карта поширення Стрічкарка червоно-жовта в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 240 видів роду, один з 18 видів фауни України.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: Вид поширений у Пд. Європі, локально в Центральній Європі (Карпати, Балкани), Малій Азії, в Україні — пд. берег Криму.

Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі метелики). За 3–4 роки відмічають 1 особину.

Причини зменшення чисельності: вірогідно, застосування пестицидів для знищення шкідників лісу.

Особливості біології та наукове значення: Дає 1 генерацію на рік. Зимують яйця. Гусінь живиться листям дуба (переважно на молодих деревах) з квітня до червня. Літ імаго відбувається з червня до початку вересня.

Морфологічні ознаки: Розмах крил — 34–49 мм. Основний фон передніх крил коричнювато-сірий з чорними поперечними смугами та білувато-сірою оторочкою. Задні крила червонувато-жовті або оранжеві з чорними внутрішньою медіальною смугою і зовнішнім краєм. Поблизу вершинного кута маленька жовта пляма, оторочка біля неї жовто-біла, решта оторочки сіра.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється у комплексі з іншими видами у ПЗ пд. берега Криму. Слід заборонити хімічну обробку лісів та парків.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Ключко, 1978, 2006; Ключко, Плющ, Шешурак, 2001; Goater, Ronkay, Fibiger, 2003. Автор: З.Ф. Ключко Фото: І.Ю. Костюк