УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Коранус сірий Coranus griseus (Rossi, 1790)

Коранус сірий (Coranus griseus (Rossi, 1790)) Карта поширення Коранус сірий в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Напівтвердокрилі або клопи (Hemiptera), родина — Редувіїди (Reduviidae).

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: Ареал охоплює Пд. Європу, Пв.-Зх. Африку, Кавказ, Передню та Середню Азію. В Україні - Крим.

Чисельність і причини її зміни: Досить рідкісний вид в Україні. Можливо, чисельність виду залежить від ступеня конкуренції з близькими видами (наприклад з Coranus tuberculifer).

Особливості біології та наукове значення: Активний у сонячні дні на сухих, відкритих або порослих рідколіссям трав’янистих схилах з розрідженою рослинністю. Личинки зустрічаються протягом усього літа. Личинки та імаго живуть під камінням, сухим тваринним послідом, чебрецем та рослинною підстилкою. Хижак. Живиться різноманітними дрібними комахами.

Морфологічні ознаки: 8,5–11,2 мм. Відносно широкий та кремезний (довжина тіла в 2,3–3,1 рази більша за ширину) порівняно з іншими видами роду. Сірий або бурувато-сірий, іноді майже чорний. Черевце (під надкрилами) червоне або жовтогаряче. Перший членик вусиків завжди коротший голови.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Заходи охорони не проводились. Доцільно створювати ентомологічні заказники в місцях реєстрації виду.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Не проводилось.

Господарське та комерційне значення: Ентомофаг.

Джерело: Пучков 1987; ЧКУ. Тваринний світ 1994. Автори: П.В. Пучков, О.В. Пучков Малюнок: Я.І. Медловська, І.В. Маханьков

Можливо, вас зацікавлять ще такі тварини: