УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Онкоцефал кримський Oncocephalus paternus Putshkov, 1984

Онкоцефал кримський (Oncocephalus paternus Putshkov, 1984) Карта поширення Онкоцефал кримський в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Напівтвердокрилі або клопи (Hemiptera), родина — Редувіїди (Reduviidae).

Природоохоронний статус виду: Недостатньо відомий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Ендемік пд. берега Криму. Вперше знайдено в околицях с. Морське, поблизу смт. Новий Світ (Судакський р-н).

Чисельність і причини її зміни: Дуже рідкісний вид. Знайдено одну самку та 2 екземпляри личинок 5-го віку.

Особливості біології та наукове значення: Недостатньо вивчені. Зимують личинки старшого віку. Вони зустрічаються під камінням у глибоких ущелинах та серед дубових рідколісь на сухих, відкритих трав’янистих схилах з розрідженою рослинністю. Хижак.

Морфологічні ознаки: Завдовжки 11 мм. Тіло жовтувате. Задня частина голови, передня та задня долі передньоспинки, щиток, кільця ніг та значна частина черевця — темні (буруваті), місцями майже чорні. Надкрила дуже вкорочені. Передньоспинка без бокових горбиків.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Занесений до Червоної книги України (1994).Немає даних у зв’язку з невизначеністю розповсюдження виду.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Спроби штучного розведення (П.В. Пучков) виявилися невдалими у зв’язку з невизначеною трофікою виду.

Господарське та комерційне значення: Ентомофаг.

Джерело: Пучков 1987; ЧКУ. Тваринний світ 1994. Автори: П.В. Пучков, О.В. Пучков Малюнок: Я.І. Медловська, І.В. Маханьков

Можливо, вас зацікавлять ще такі тварини: