УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Гігроцибе ковпакоподібна Hygrocybe calyptriformis (Berk. et Broome) Fayod

Гігроцибе ковпакоподібна (Hygrocybe calyptriformis (Berk. et Broome) Fayod) Карта поширення Гігроцибе ковпакоподібна в Україні

Таксономічна належність: Родина Гігрофорові — Hygrophoraceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: Європа, Азія (Японія), Пн. Америка. В Україні відомий з Лівобережного Лісостепу (точні відомості про місцезнаходження в літературі відсутні) та Лівобережного злаково-лучного Степу (Велико-Анадольський ліс, неподалік від м. Волноваха Донецької обл.). Адм. регіон: Дц.

Чисельність та структура популяцій: Трапляється дуже рідко, поодинці або групами з декількох плодових тіл.

Причини зміни чисельності: Не досліджені.

Умови місцезростання: Листяні та мішані ліси (на галявинах), луки, серед трав, на бідних ґрунтах.

Загальна біоморфологічна характеристика: Шапинка від блідо- до яскраво-рожевої, червонувато- чи лілувато-рожева, помаранчева, часто дещо різнобарвна, видовжена, гостроконічна, пізніше розпростерта, з піднятими догори краями, з гострим горбком, гладка, спочатку, особливо у вологому стані, клейка, пізніше дуже суха, волокниста, край рівний чи городчастий, пізніше глибоко розтріскується на сектори, 2–7 см у діаметрі. Пластинки від прикріплених до майже вільних, рідкі, вузькі, товсті, спочатку світло-рожеві, з віком вицвітають до білих. Спори 6,5–9×4,5–6 мкм, широко-еліпсоїдні, гладенькі. Споровий порошок білий. Ніжка 4–15×0,4–1 см, однакова за товщиною по всій довжині або ж донизу дещо потовщується, гола, шовковиста, порожниста, дуже ламка, біла, кремувата чи навіть трохи лілувата. М’якуш тонкий, кольору поверхні шапинки, без особливого запаху, на смак приємний. Плодові тіла з’являються у вересні– листопаді. Гумусовий сапротроф.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Не здійснювалися. Необхідно вести пошук нових місцезнаходжень та брати їх під охорону.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Ґрунтотвірне.

Джерело: Визначник грибів України, 1979; Коваленко, 1989.