УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Велетенський мурашиний лев західний Acanthaclisis occitanica (Villers, 1789)

Велетенський мурашиний лев західний (Acanthaclisis occitanica (Villers, 1789)) Карта поширення Велетенський мурашиний лев західний в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Сітчастокрилі (Neuroptera), родина — Мурашині леви (Myrmeleontidae).

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Середземноморський реліктовий вид, який зустрічається у засушливих районах Середньої та Пд. Європи, на Пн. Африки та широкою смугою від Малої Азії до Пакистану. В Україні — пд. та Крим.

Чисельність і причини її зміни: Рідкісний вид. Найчастіше трапляються поодинокі особини, проте місцями іноді спостерігається літ, який складається з численних дорослих особин. Вид потерпає через господарське та рекреаційне освоєння приморських пісків, їхнє заліснення.

Особливості біології та наукове значення: Населяє переважно приморські піски та дюни з розрідженою чагарниковою чи трав’янистою рослинністю. На Пд. Європи зустрічається і в гірській місцевості до висоти у 1000 м н. р. м. Дорослі особини активні з настанням сутінків, досить охоче летять на світло. Личинки, які досягають у довжину до 30 мм, живуть у піщаному ґрунті під тонким шаром піску, де активно вишукують здобич. На відміну від багатьох інших представників родини пасток у вигляді лійок не будують. Повний цикл розвитку складає три роки.

Морфологічні ознаки: Тіло і ноги густо вкриті довгими волосками. В костальному полі переднього крила клітинки переднього ряду плоскі, неначе сплющені, клітинки заднього ряду помітно більші, п’ятикутної форми, тіло імаго 40–49 мм.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Заповідання придатних для виду біотопів.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Кривохатский, Захаренко, 1994; Известия Харь- ковского энтомологического общества, 1994; Определитель насекомых европейской части СССР...; Вшивкова, Дорохова, Качалова, Луппова, Мартынова, 1987; Черный, 2005; Gepp., Hölzel, 1989. Автор: В.М. Титар Мал

Можливо, вас зацікавлять ще такі тварини: