УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Аскалаф строкатий Libelloides macaronius (Scopoli, 1763)

Аскалаф строкатий (Libelloides macaronius (Scopoli, 1763)) Карта поширення Аскалаф строкатий в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Сітчастокрилі (Neuroptera), родина — Аскалафіди (Ascalaphidae).

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Пд.-Сх. Європа, Мала Азія, Закавказзя, Казахстан та Серед. Азія. В Україні зустрічається переважно в Криму. Відомі поодинокі знахідки в Луганській та Закарпатській областей.

Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі особини). Трансформація місць помешкання, зокрема викорчовування чагарників.

Особливості біології та наукове значення: Дорослі активні вдень у сонячну погоду — з початку червня по серпень. Самка відкладає яйця на стебла трав’янистих рослин. У кладці 40–50 яєць. Личинки тримаються під камінням або опалим листям, у поверхневому шарі ґрунту. Вони, як і дорослі, хижаки, полюють на дрібних комах.

Морфологічні ознаки: Вусики булавовидні, довгі. Крила з жовтими та чорними плямами. Тіло волохате, його довжина 16–22 мм.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Треба взяти під охорону місця його перебування. Рекомендований до охорони в Карадазькому та Опукському природному заповідниках, де подекуди звичайний.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Костин, Дулицкий, Мальцев, 1981; Луппова, 1987; ЧКУ, 1994; Захаренко, 1994; Котенко и др., 1999. Автори: В.М. Єрмоленко А.Г. Котенко, О.В. Кукушкин Фото: Л.В. Знаменська

Можливо, вас зацікавлять ще такі тварини: