УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Хризоліна карпатська Chrysolina carpatica (Fuss)

Хризоліна карпатська (Chrysolina carpatica (Fuss)) Карта поширення Хризоліна карпатська в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-листоїди (Chrysomelidae). Представник найбільшого в родині, всесвітньо поширеного роду жуківлистоїдів, який об’єднує близько 500 видів. У фауні України виявлено 35 видів роду.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: На території України (в Карпатах) поширений підвид Ch. carpatica gabrieli Weisse. (г. Говерла, Петрос, Піп Іван, Близниці), що зустрічається по всій смузі Карпат і Судет, здебільшого у високогір’ях, лише іноді спускається з альпійських лук нижче, до лісової смуги, хоча його оселення тут не є типовим.

Чисельність і причини її зміни: Нез’ясовані.

Особливості біології та наукове значення: Зимує в дорослій фазі. Жуки зустрічаються в активному стані поодиноко, в заростях моху. Трофічні зв’язки недосліджені. Протягом року утворює одне покоління. Зустрічається на високогірних луках, здебільшого на вершинах полонин поблизу скель, кам’янистих розсипів, іноді під камінням.

Морфологічні ознаки: 5,5–7,7 мм. Чорно-зелений або чорно-синій. Надкрила в однакових, передньоспинка в майже однакових крапках.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Не здійснювалися. Потрібно вивчити спосіб життя підвиду, його цикл розвитку, кормові рослини і взяти під ретельну охорону місця розмноження.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Бровдій, 1977; Rudacowski, Mraczkowski, Stefanska, 1990. Автор: В.М. Бровдій, О.В. Пучков Фото: В.Г. Радченко

Можливо, вас зацікавлять ще такі тварини: