УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Ореїна зелена Oreina viridis (Duftschmidt, 1825)

Ореїна зелена (Oreina viridis (Duftschmidt, 1825)) Карта поширення Ореїна зелена в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-листоїди (Chrysomelidae). Відомо близько 30 палеарктичних видів роду, серед яких у фауні України виявлено 10.

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Вид заселяє гори Центральної та Пд. Європи (Альпи, Піренеї, Вогези, Татри, Судети, Зх. Карпати). В Україні зрідка зустрічався в субальпійській та альпійській зонах Карпат, на масиві Чорногори (г. Піп Іван, Брескул, Петрос)

Чисельність і причини її зміни: Вкрай рідкісний вид, на межі цілковитого зникнення. Протягом ХХ ст. виявлено лише поодинокі особини (відомо всього 14 екземплярів).

Особливості біології та наукове значення: Яйцеживородячий вид, спосіб життя і трофічні зв’язки якого досліджені недостатньо. Жуків у активному стані знайдено в липні– серпні. Заселяє відкриті, добре освітлені ділянки, вкриті трав’янистою рослинністю, обабіч стежок та серед розріджених чагарників. Літературна вказівка про живлення дорослих жуків на вільсі зеленій (Alnus viridis D.C.) сумнівна і потребує перевірки. Цикл розвитку моновольтинний.

Морфологічні ознаки: 7–10 мм. Яскраво-зелений. Проміжки між крапками надкрил шагреновані, матові. Передньоспинка рівномірно опукла, дрібно, але рівномірно крапчаста, без бокового валика.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Потрібно вивчити особливості біології виду, трофічні зв’язки, причини зменшення чисельності і створити в місцях його розмноження ентомологічний заказник.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Бровдій, 1977; Rudacowski, Mraczkowski, Stefanska, 1990. Автори: В.М. Бровдій, О.В. Пучков Фото: В.Г. Радченко

Можливо, вас зацікавлять ще такі тварини: