УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Лампротамніум пухирчастий Lamprothamnium papullosum (Wallroth) J. Groves

Лампротамніум пухирчастий (Lamprothamnium papullosum (Wallroth) J. Groves) Карта поширення Лампротамніум пухирчастий в Україні

Таксономічна належність: Родина Харові — Charaсeae..

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Рідкісний реліктовий вид із ареалом, що зменшується.

Ареал виду та його поширення в Україні: Відомий з прісних та солоних водойм Європи, Азії та Африки. Причорноморський локалітет. Адм. регіони: Хс, Кр.

Чисельність та структура популяцій: Популяції локальні, невеликі. Спостерігається тенденція до скорочення чисельності.

Причини зміни чисельності: Антропогенне навантаження (евтрофування).

Умови місцезростання: Переважно у морських водах, а також у солоних (солонуватих) озерах уздовж узбережжя морів та лиманах.

Загальна біоморфологічна характеристика: Макроскопічна світло– або коричнювато– зелена слабко кущиста однодомна зелена водорість, інколи слабко інкрустована вапном, 3–50 см заввишки. На вузлах кореневих пагонів у мулі формує білі кулясті або подовжені одноклітинні бульбочки, що зібрані у грона. Стебла міцні, слабко галузисті, 0,4–0,8 мм у діаметрі. Міжвузля різної довжини у верхній та нижній частині до 4 разів довші за листки. Прилистки в однорядному віночку, довгі, загострені, по одному при основі кожного листка, спрямовані донизу. Кільця з 6–8 прямих або злегка зігнутих листків. Оогонії еліпсоїдні або витягнуто–еліпсоїдні 640–900 мкм завдовжки, 400–600 мкм завширшки, коронка неопадаюча, 100–140 мкм заввишки; антеридії округлі 420–580 мкм в діаметрі.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Не охороняється. Необхідне створення альгорезерватів у межах районів, де розвивається вид.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Формує асоціативні угруповання для розвитку безхребетних та розмноження риб.

Джерело: Голлербах, Паламар-Мордвинцева, 1991; Морозова-Водяницкая, 1959; Паламарь-Мордвинцева, 1998; Садогуський, 1998; Садогурський, Садогурська 1998; Маслов, Борисова, 2008.

Можливо, вас зацікавлять ще такі рослини: