УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Ліофіл Фавре Lyophyllum favrei (R. Haller Aar. et R. Haller Suhr)

Ліофіл Фавре (Lyophyllum favrei (R. Haller Aar. et R. Haller Suhr)) Карта поширення Ліофіл Фавре в Україні

Таксономічна належність: Родина Рядовкові — Tricholomataceae.

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Наукове значення: Рідкісний неморальний вид з диз’юнктивним ареалом.

Ареал виду та його поширення в Україні: Вид відомий лише з кількох місцезнаходжень у Європі. В Україні — з Гірського Криму (долина р. Альма). Адм. регіон: Кр.

Чисельність та структура популяцій: Трапляється поодиноко та невеликими групами.

Причини зміни чисельності: Вирубування лісів.

Умови місцезростання: Росте в листяних (букових) лісах; на ґрунті.

Загальна біоморфологічна характеристика: Шапинка діаметром 5–8 см, середньом’ясиста, спочатку опукла, іноді з широким горбиком, згодом розпростерта, іноді асиметрична, з загорнутим, згодом прямим краєм, суха, волокниста або з дрібними притиснутими волокнистими лусочками, сірувато-синя, синювато-сіра, свинцевосиня, згодом у центрі вицвітає до блідовохристої, зберігаючи сині відтінки лише по краях. Пластинки прирослі, тонкі, густі, з нерівним краєм, спочатку світло-жовті, згодом яскраво-жовті, темнішають з віком, при пошкодженні спочатку червоніють, а тоді буріють і чорніють. Спори 3,5–4×2,3–2,5 мкм, коротко-еліпсоподібні, гладенькі, тонкостінні, безбарвні. Споровий порошок білий. Ніжка 4–8×0,8–1,8 см, центральна, циліндрична або дещо звужується донизу, основа іноді злегка бульбоподібно потовщена, суцільна, дрібно луската, бруднувато-біла, іноді з слабким фіолетово-сірим відтінком, при основі завжди бруднувато-біла, при дотику спочатку червоніє, згодом коричневіє. М’якуш щільний, білуватий, на зламі спочатку стає винно-червоним, а тоді буріє до майже чорного, із запахом сирої картоплі, солодкуватий на смак. Пряжки є. Плодові тіла з’являються у вересні–жовтні.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Необхідно створити ботанічний заказник в місцезнаходженні виду та виділити його в чисту культуру.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Підстилочний сапротроф. Неїстівний.

Джерело: Moser, 1993.