УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Полісифонія дрібношипова Polysiphonia spinulosa Grev.

Полісифонія дрібношипова (Polysiphonia spinulosa Grev.) Карта поширення Полісифонія дрібношипова в Україні

Таксономічна належність: Родина Родомелієві — Rhodomelaceae..

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Рідкісний вид, важливий для вивчення питань ареалогії та альгосозології.

Ареал виду та його поширення в Україні: Характеризується чорноморсько–серед– земноморським та євро–атлантичним ареалом, трапляється вздовж чорноморських берегів Болгарії, Росії, України, Туреччини, в Середземному морі, Атлантичному океані — узбережжя Європи. Нижньобореальний вид. Відома незначна кількість популяцій в Чорному морі. Адм. регіони: Од, Кр.

Чисельність та структура популяцій: Популяції локальні, невеликі. Григорівський та Куяльницький лимани, Одеське узбережжя; Каркінітська, Севастопольська та Тарханкутська затоки; Пд. берег Криму, Керченський регіон. Азовське море. Спостерігається тенденція до скорочення чисельності.

Причини зміни чисельності: Антропогенне навантаження (евтрофування).

Умови місцезростання: На камінні та водоростях псевдоліторалі та верхньої субліторалі.

Загальна біоморфологічна характеристика: Кущики 5–15 см заввишки. Слань бурувато– червона, рясно розгалужена, 0,5–1 мкм завтовшки при основі, з 4 периферичними сифонами, прикріплена дископодібною підошвою чи сланкими короткими нитками з ризоїдами і присосками. Осьова нитка з нечисельними, почергово розміщеними довгими гілками та багаточисельними короткими гілочками, які відходять з усіх боків довгих гілок, а довжина члеників в 1,5–2 рази більша за ширину. Тетраспорангії розвиваються в потовщених звивистих, часто розгалужених коротких гілочках. Цистокарпи сидячі, округло–овальні.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється у ПЗ Кримському («Лебедині о–ви»), «Мис Мартьян» і Чорноморському БЗ. Необхідне формування альгорезерватів у межах акваторій, де розвивається вид.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Зинова, 1967; Калугина–Гутник, 1975; Маслов и др., 1998; Ткаченко, 2001; Ткаченко, Маслов, 2002; Algae of Ukraine…, 2006.