УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Сейрофора загадкова, ксантоанаптіхія загадкова Seirophora contortuplicata (Ach.) Froden (Xanthoanaptychia contortuplicata (Ach.) S. Kondratyuk)

Сейрофора загадкова, ксантоанаптіхія загадкова (Seirophora contortuplicata (Ach.) Froden (Xanthoanaptychia contortuplicata (Ach.) S. Kondratyuk)) Карта поширення Сейрофора загадкова, ксантоанаптіхія загадкова в Україні

Таксономічна належність: Родина Телосхістові — Teloschistaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Третинний альпійський реліктовий вид з диз’юнктивним ареалом.

Ареал виду та його поширення в Україні: Європа (на пд. в горах), Азія (Пд. Сибір, Кавказ, Гімалаї, Каракорум, Афганістан, Монголія). Кримський п-ів (Карабі-яйла). Адм. регіон: Кр.

Чисельність та структура популяцій: Утворює групи на незначних площах прямовисних скель.

Причини зміни чисельності: Руйнування біотопів виду внаслідок антропогенного впливу (рекреаційне навантаження).

Умови місцезростання: На прямовисних вапнякових поверхнях у високогір’ях.

Загальна біоморфологічна характеристика: Слань кущиста, утворює дернинки 2–4 см у діаметрі та 1,0–1,5 см заввишки, що складаються з крихких, переплетених плескуватих гілочок, сірувата, сіро-оранжева до оранжевої, зазвичай на одній слані помітні всі варіації кольору, прикріплена до субстрату базальними частинами більш масивних гілочок. Гілочки 0,3–1,0 мм завширшки, вкриті оранжево-сіруватим дрібним жорстким опушенням, по краях часто нерегулярно бахромчасті, на поверхні утворюють опуклі оранжеві бородавочки.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється в геологічному заказнику загальнодержавного значення «Гірський карст Криму». Слід контролювати стан популяцій на цій території, дослідити можливі місцезнаходження та в разі виявлення виду взяти їх під охорону. Здійснювати заходи, спрямовані на збереження природних угруповань у приморській зоні.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Ходосовцев, 2002 а, в.