УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Алекторія паросткова, алекторія лозовидна Alectoria sarmentosa (Ach.) Ach.

Алекторія паросткова, алекторія лозовидна (Alectoria sarmentosa (Ach.) Ach.) Карта поширення Алекторія паросткова, алекторія лозовидна в Україні

Таксономічна належність: Родина Пармелієві — Parmeliaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Циркумбореальний вид, один з двох представників роду у флорі України.

Ареал виду та його поширення в Україні: Європа, Урал, Пд. Сибір, Пн. та Пд. Америка, можливо, Канарські о-ви. Українські Карпати. Адм. регіони: Ів, Зк.

Чисельність та структура популяцій: Трапляється поодинці або невеликими групами.

Причини зміни чисельності: Забруднення повітря, вирубування лісів.

Умови місцезростання: Гірські хвойні ліси (на межі верхнього та нижнього гірських поясів); переважно на гілках і стовбурах старих ялиць, рідше — інших хвойних дерев.

Загальна біоморфологічна характеристика: Слань кущиста, 20–30 см завдовжки, звисаюча, солом’яно-жовта, сірувато- або зеленуватожовтувата, іноді жовто-коричнева. Гілочки до 1 мм завтовшки, у місцях розгалуження сплющені, завтовшки до 2 мм, у верхній частині — циліндричні, з білуватими псевдоцифелами. Апотеції (діаметр до 1 мм) бічні, трапляються рідко. Розмножується вегетативно (фрагментами слані, соредіями) та статевим (еліптичними одноклітинними спорами) шляхом.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється у Карпатському та Ужанському НПП, Карпатському БЗ. Необхідно контролювати стан популяцій на вказаних територіях, виявити нові місцезнаходження виду та здійснювати заходи, спрямовані на збереження старих лісових масивів.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Keissler, 1959; Голубкова, 1966; Водоросли, лишайники…, 1978; ЧКУ, 1996; Макаревич, Навроцкая, Юдина, 1982.; Oкснеp, 1993.