УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Уснея квітуча Usnea florida (L.) Web. in Wigg.

Уснея квітуча (Usnea florida (L.) Web. in Wigg.) Карта поширення Уснея квітуча в Україні

Таксономічна належність: Родина Пармелієві — Parmeliaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Гірський лишайник з голарктичним типом ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Євразія, Пн. Америка, Нова Зеландія. Прикарпаття, Українські Карпати, Закарпаття, пд. берег Криму. Адм. регіони: Лв, Зк, Кр.

Чисельність та структура популяцій: Трапляється спорадично невеликими групами або поодинці.

Причини зміни чисельності: Порушення біотопів внаслідок вирубування лісів, забруднення повітря промисловими газами, випадання кислотних дощів тощо.

Умови місцезростання: Вологі букові, буково-ялицеві та ялицеві ліси, переважно в нижньому гірському поясі (на стовбурах і гілках дерев, іноді на обробленій деревині).

Загальна біоморфологічна характеристика: Слань заввишки до 5–10 см, кущиста, жовто- або сірувато-зелена. Гілочки розгалужені, густо вкриті дрібними сосочками та довгими фібрилами. Апотеції (діаметр 5–10 мм), що утворюються на кінцях гілочок, з світлим плоским диском, облямованим віночком війок. Розмножується статевим (одноклітинними еліптичними спорами) та нестатевим (одноклітинними прямими циліндрично-голкоподібними пікноконідіями) шляхом.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється у Карпатському БЗ та Кримському ПЗ. Слід контролювати стан популяцій на цій території, дослідити можливі місцезнаходження та в разі виявлення виду взяти їх під охорону.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Keissler, 1959; Голубкова, 1966; Водоросли, ли- шайники…, 1978; Макаревич, Навроцкая, Юди- на, 1982; Красная книга СССР, 1984; Копачевская, 1986; Oкснеp, 1993; ЧКУ, 1996.