УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Златка блискуча Buprestis splendens (Fabricius, 1774)

Златка блискуча (Buprestis splendens (Fabricius, 1774)) Карта поширення Златка блискуча в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-златки (Buprestidae). В Україні один з 7 видів роду.

Природоохоронний статус виду: Зниклий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений (за старими даними) у Середній та Пд. Європі. Можливо, реліктовий, вимираючий вид.

Чисельність і причини її зміни: Дуже рідкісний вид, за останні 60 років в природі не спостерігався. Відомо два екземпляри з колекцій Інституту зоології НАН України (м. Київ) та Зоологічного інституту РАН (м. Санкт-Петербург).

Особливості біології та наукове значення: Зустрічався в старих соснових лісах. Спостерігався вихід жуків і з деревини будівель. Дендрофаг.

Морфологічні ознаки: 18–21 мм. Тіло смарагдово-зелене або синьозелене. Голова, передня та бокова частини передньоспинки мідно-блискучі. Надкрила з боків та по шву з мідно-червоною оторочкою.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Даних немає. Можливо, вимерлий вид. Знаходиться під охороною Бернської конвенції (додаток ІІ).

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Рихтер, 1952; Безхребетні тварини України під охороною Бернської конвенції, 1999. Автор: О.В. Пучков Фото: О.С. Мандзюк