УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Левкомігус білосніжний Leucomigus candidatus (Pallas, 1771)

Левкомігус білосніжний (Leucomigus candidatus (Pallas, 1771)) Карта поширення Левкомігус білосніжний в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Довгоносики (Curculionidae).

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: Пн. Африка, Зх. Азія (Туреччина. Іран), пд. сх. Європейської рівнини, Пн. Кавказ, Закавказзя, Казахстан та Середня Азія. В Україні поширений в степовій зоні та в Криму.

Чисельність і причини її зміни: У 1984 р. вважався звичайним у пд. частині степової зони України (Воловник, 1984), зараз відомі поодинокі знахідки.

Причини зміни чисельності: вибирання піску, рекреаційне навантаження, випасання худоби тощо.

Особливості біології та наукове значення: Прибережні біотопи та ділянки з типовою ксерофітною рослинністю. Імаго живиться листям та молодими стеблами полину, личинки — коренями, утворюючи нарости діаметром 20-30 мм. Активний з середини липня (у Гірському Криму — з червня) до початку вересня.

Морфологічні ознаки: 12,5–16 мм. Тіло овально-витягнуте, головотрубка коротка. Передньоспинка поперечна, з опуклими боками та трикутно витягнутою основою, рівномірно вкрита дрібними чорними горбиками, з великою білою плямою посередині і по одній округлій плямі по боках. Надкрила з жовтувато-сірими та білими плямами. Між основами вусиків головотрубка значно підведена, лоб з вдавленням між очима з ямкою, очі подовжено-овальні. Щиток непомітний. Надкрила не ширші за передньоспинку, паралельнобокі, з тонкими лінієподібними крапкованими борозенками і рівномірно широкими проміжками, скульптура яких прихована під густими волоскоподібними прилеглими лусками. Низ тіла і ноги з густими білими волоскоподібними лусками.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється як компонент біоценозу в заказнику «Обіточна коса» та Карадазькому ПЗ.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Воловник, 1984; Тер-Минасян, 1988; ЧКУ. Тва- ринний світ, 1994; Назаренко, Шешурак, Форощук, 2003. Автори: С.В. Воловник, В.Ю. Назаренко Фото: В.Г. Радченко