УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Турун Ештрайхера Carabus (Trachycarabus) estreicheri (Fischer von Waldheim, 1822)

Турун Ештрайхера (Carabus (Trachycarabus) estreicheri (Fischer von  Waldheim, 1822)) Карта поширення Турун Ештрайхера в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-туруни (Carabidae). Один з 9 видів підроду (в Україні — один з 5).

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Східноєвропейський степовий вид. Поширений в центральній, середній Росії, Приураллі, на пд. Зх. Сибіру. В Україні частіше зустрічається в лісостеповій зоні та в пн. підзоні степу.

Чисельність і причини її зміни: Незначна: поодинокі особини. Іноді (локально численний) — до 2–3 особин на 100 м2. Скорочення природних місць перебування виду внаслідок сільськогосподарської діяльності і рекреаційного навантаження.

Особливості біології та наукове значення: В гаях, балках, перелогах, лісосмугах, в мезофітному степу на нерозораних ділянках. Одно- та дворічна генерація. Зимують дорослі жуки, рідше личинки старшого віку. Парування і відкладання яєць відбувається навесні. Молоді жуки з’являються в кінці весни — першій половині літа (з личинок, що перезимували) і на початку осені. Зоофаг широкого профілю.

Морфологічні ознаки: 16–22 мм. Бокові краї передньоспинки вузько окантовані. Чорний, з слабким бронзовим блиском. Надкрила в дрібній зернистості, їх боковий край — червонуватий, іноді синій, рідко — майже чорний.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Заходи охорони не здійснювалися. Рекомендується до охорони в заповідниках «Самарський ліс», «Провальський степ».

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Знищує ряд шкідників польових культур.

Джерело: Крыжановский, 1983; Löbl, Smetana, 2003; Пучков, 2008. Автор: О.В. Пучков Фото: О.С. Мандзюк