УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Турун Щеглова Carabus (s.str.) stscheglowi (Mannerheim, 1827)

Турун Щеглова (Carabus (s.str.) stscheglowi   (Mannerheim, 1827)) Карта поширення Турун Щеглова в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-туруни (Carabidae). В Україні один з 4 видів підроду (в Палеарктиці — один з 7).

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений в Центральній, Пд. Росії, на пд. Зх. Сибіру. В Україні зустрічається переважно в лісостеповій зоні, спорадично на яйлах Криму (Чатир-Даг).

Чисельність і причини її зміни: Рідкісний вид, реєструються поодинокі особини. Скорочення чисельності відбувається внаслідок сільськогосподарської діяльності і рекреаційного навантаження в природних місцях перебування виду.

Особливості біології та наукове значення: Зустрічається наприкінці весни та в першій половині літа. Зимують дорослі жуки та, можливо, личинки старшого віку. Зустрічається в розріджених гаях, балках, лісосмугах, у мезофітному степу з чагарниками. Зоофаг широкого профілю.

Морфологічні ознаки: Завдовжки 17–23 мм. Верх тьмяно–мідночервоний, бронзовий, іноді зелений або бронзово-чорний. Краї надкрил більш яскраві, від мідно-червоних до золотистозелених. Проміжки надкрил, що розміщені поміж рядами неглибоких ямок, майже однакові.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Заходи охорони не здійснювалися.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Корисний ентомофаг.

Джерело: Определитель насекомых европейской части СССР, 1965; Löbl, Smetana, 2003; Пучков, 2008. Автор: О.В. Пучков Фото: О.С. Мандзюк