УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Жужелиця Шевролата Parazuphium chevrolati (Castelnau 1833)

Жужелиця Шевролата (Parazuphium chevrolati (Castelnau 1833)) Карта поширення Жужелиця Шевролата в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-туруни (Carabidae). В Палеарктиці один із 13 видів роду. В Україні єдиний представник роду, нещодавно зареєстрований, як новий вид (рід) для фауни України.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: Середньосередземноморський вид, поширений в Пд. Європі, на пд. Середньої Європи (Словаччина, Угорщина, Чехія), в Туреччині, республіках Закавказзя та в Туркменії.

Чисельність і причини її зміни: Дуже рідкісний вид. З України відомий по двох екземплярах (Одеська обл. та Степовий Крим).

Особливості біології та наукове значення: Мешкає у підстилці, під великим камінням, іноді на інсольованих ксеротермних приморських ділянках та на солонцях. Можливо, ендогей. Хижак. Зареєстрований в червні. Можливо, зимує імаго.

Морфологічні ознаки: Завдовжки 5–7 мм. Верх рудий, тіло дуже сплющене. Надкрила на вершині прямолінійно обрубані, не прикривають вершину черевця. Виски голови довгі, відносно опуклі.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Не здійснювалися. Може бути рекомендований до охорони в Сивашському заповіднику.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Крыжановский, 1983; Löbl, Smetana, 2003. Автор: О.В. Пучков Фото: В.Г. Радченко