УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Кладофоропсис шкірястий Cladophoropsis membranacea (Hofm. Bang. ex C. Agardh) Börg.

Кладофоропсис шкірястий (Cladophoropsis membranacea (Hofm. Bang. ex C. Agardh) Börg.) Карта поширення Кладофоропсис шкірястий в Україні

Таксономічна належність: Родина Кладофорові — Сladophoraceae..

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Вид з ареалом, що зменшується.

Ареал виду та його поширення в Україні: Характеризується середземноморським та пацифіко–атлантичним ареалом, трапляється поблизу Кримського узбережжя України, Канарських та Гавайських о–вів та в Карибському регіоні. Субтропічний вид. Відома обмежена кількість популяцій. Адм. регіон: Кр.

Чисельність та структура популяцій: Популяції локальні, невеликі. Чорне море: Севастопольська затока, Пд. берег Криму, Карадазький заповідник та заповідник «Мис Мартьян». Спостерігається тенденція до скорочення чисельності.

Причини зміни чисельності: Антропогенне навантаження (евтрофування).

Умови місцезростання: Морські води псевдоліторалі та субліторалі.

Загальна біоморфологічна характеристика: Дерники або подушкоподібні скупчення чи сферичні кулеподібні утвори до 3–5 см у діаметрі, прикріплюються розгалуженими членистими нитками з присосками на кінцях відгалужень. Слань 150–200 мкм завтовшки, розмежована на сланкі нитки основи та вертикально підняті пагони, які рясно галузяться і сформовані із надто довгих клітин, що утворені поперечними перегородками. Клітини з дрібними, пластинчастими хлоропластами, кожний з 1 піреноідом. Безстатеве розмноження зооспорами.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється в ПЗ Карадазькому та «Мис Мартьян». Необхідне створення альгорезерватів у межах акваторій, де розвивається вид.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Евстегнеева, 1993; Калугина–Гутник, 1975, 1992; Маслов и др., 1998.