УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Кладостефус кільчастий Cladostephus verticillatus (Lightf.) C. Agardh /= C. spongiosus (Huds.) C. Agardh f. verticillatus (Lightf.) Prud’houme van Reine/

Кладостефус кільчастий (Cladostephus verticillatus (Lightf.) C. Agardh /= C. spongiosus (Huds.) C. Agardh f. verticillatus (Lightf.) Prud’houme van Reine/) Карта поширення Кладостефус кільчастий в Україні

Таксономічна належність: Родина Кладостефові — Cladostephaceae..

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Вид з обмеженим ареалом, важливий для вивчення питань ареалогії водоростей та альгосозології.

Ареал виду та його поширення в Україні: Характеризується середземноморським та пацифіко–індо–атлантичним ареалом, трапляється біля чорноморських берегів України, Болгарії, Росії, Румунії і Туреччини та в Середземному морі, а також Атлантичному, Індійському та Тихому океанах. Широкобореальний вид. Чорноморські локалітети: Філофорне поле Зернова, Тарханкут– Севастопольський та Керчинський регіони, Пд. берег Криму, окол. м. Ялта, ПЗ «Мис Мартьян ». Адм. регіони: Од, Кр.

Чисельність та структура популяцій: Трапляється групами.

Причини зміни чисельності: Антропогенний вплив (евтрофування водойм).

Умови місцезростання: На камінні, ракушняку, зрідка як епіфіт на водоростях (Cystoseira), в субліторалі, на глибині 2–7 м.

Загальна біоморфологічна характеристика: Слань кущикоподібна, рясно розгалужена, 8–20 см заввишки, виразно мутовчаста, з короткими розгалуженими серпоподібно зігнутими гілочками, які розміщені на певній відстані між собою. Гілочки 1–2 мм завдовжки, 30–65 мкм завширшки, прості або з додатковими шилоподібними відростками. Безбарвні волоски поодинокі чи зібрані групами по боках або в пазухах мутовчатих гілочок. Розмножується статевим шляхом та вегетативно за допомогою одноклітинних і багатоклітинних спорангіїв.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється в Чорноморському БЗ, Опукському та «Мис Мартьян» ПЗ, ландшафтному заказнику «Мис Айя», прибережних аквальних комплексах біля Джангульського зсувного узбережжя, мису Атлеш, скелі Діва та г. Кішка, мисів Ай–Тодор та Плака. Необхідно контролювати стан популяцій виду.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Зинова, 1967; Калугина–Гутник, 1975; Маслов. и др., 1998; Zaitsev, Alexandrov, 1998; Algae of Ukraine…, 2006.