УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Стилофора ніжна Stilophora tenella (Esper) P.C. Silva /= S. rhizodes (Turn.) J. Agardh/

Стилофора ніжна (Stilophora tenella (Esper) P.C. Silva /= S. rhizodes (Turn.) J. Agardh/) Карта поширення Стилофора ніжна в Україні

Таксономічна належність: Родина Сперматохнові — Spermatochnaceae..

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Рідкісний вид з диз’юнктивним бореально– тропічним ареалом.

Ареал виду та його поширення в Україні: Характеризується каспійсько–середземно– морським та індо–пацифіко–атлантичним ареалом. Відомий з морських та океанічних водойм Європи, Азії, Африки та Австралії. Чорноморсько–Азовський локалітет: Чорне море, пн.–зх. р–н, зх. та пд. Крим, р–н Севастополя та Прикерченський р–н. Адм. регіони: Од, Хс, Кр.

Чисельність та структура популяцій: Популяції локальні, невеликі, на твердих субстратах зростає поодинокими таломами; відомі літофільна та епіфітна форми. Спостерігається тенденція до скорочення чисельності.

Причини зміни чисельності: Антропогенне навантаження (зменшення прозорості води, евтрофікація, зростання господарсько–побутових стоків).

Умови місцезростання: На камінні, ракушняку у морських водах, як епіфіт цистозіри та філофори, у верхній та нижній субліторалі, на глибині 1–20 м. Сезонно–літній вид, олігосапробіонт.

Загальна біоморфологічна характеристика: Слань заввишки 10–60 см, жовтувато–бура, циліндрична, безладно або вилчасто– дихотомічно добре розгалужена. Гілки щільні, близько 1 мм товщиною біля основи та звужені до верхівки. В центральній частині талому невелика порожнина або 4–5 клітин невеликого розміру, які оточені декількома рядами крупних клітин, зовнішній ряд яких, складається із маленьких забарвлених клітин, від яких відходять групи парафіз з волосками та органами розмноження. Одноклітинні спорангії грушоподібні, сидячі; багатоклітинні — циліндричні, на ніжках.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: .Охороняється в ПЗ Карадазькому та «Мис Мартьян», заказниках «Мис Айя» та «Бухта Козача», прибережний аквальний комплекс біля мисів Сарич та Фіолент. Необхідне покращення стану морських екосистем, безпосередньої очистки річних та господарсько–побутових стоків, обмеження господарської діяльності на шельфі.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Зинова, 1967; Калугина–Гутник, 1975; Маслов и др., 1998; Мильчакова, 2003; Algae of Ukraine…, 2006