УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Ктенофора прикрашена Ctenophora festiva Meigen, 1804

Ктенофора прикрашена (Ctenophora festiva Meigen, 1804) Карта поширення Ктенофора прикрашена в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), Клас — Комахи (Insecta), ряд — Двокрилі (Diptera), родина — Комарі-довгоноги (Tipulidae).

Природоохоронний статус: Зникаючий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Середня смуга Пд. Європи, Литва, Росія (пд. європейської частини, пд. Сх. Сибіру, Примор’я), gн. Китай. В Україні — Прикарпаття, Центр.

Чисельність і причини її зміни: Сучасних даних про чисельність та її зміни немає. Причини зміни чисельності – санітарні чистки лісів (вирубування старих дерев).

Особливості біології та наукове значення: Біотопи/ яруси перебування: старі широколистяні або мішані ліси. Характер живлення:Личинки в трухлявій деревині дупел дерев. Біологія розмноження: даних немає.

Морфологічні ознаки: Великі (20–26 мм) чорно-жовті комарі з димчасто-бурою плямою на крилі, котра не доходить до його вершини; антени самців гребінчасті, з 2 парами відростків; заднє стегно руде з чорною передвершинною смужкою.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Не здійснювалися.розмноження та розведення у спеціальностворених умовах Не здійснювалися.

Господарське або комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Савченко, 1966; Савченко, 1969, Савченко, 1973; Dosterbrock, Bygebjerg, Thorkild, 2006. Автори: В.О. Корнєєв, В.І. Ланцов Малюнок: В.О. Корнєєв