УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Сонцевик фау-біле Nymphalis vaualbum ([Denis & Schifermüller], 1775)

Сонцевик фау-біле (Nymphalis vaualbum  ([Denis & Schifermüller], 1775)) Карта поширення Сонцевик фау-біле в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Німфаліди (Nymphalidae). Один з 4 видів роду у фауні України.

Природоохоронний статус виду: Неоцінений.

Ареал виду та його поширення в Україні: Центральна та Сх. Європа, помірні широти Азії від Пд. Уралу, Казахстану, Тянь-Шаню до Далекого Сходу, а також Пн. Америка. В Україні зустрічається лише спорадично у майже всіх регіонах, окрім крайнього пд. та Криму.

Чисельність і причини її зміни: Дуже рідкісний вид, відомі лише поодинокі знахідки.

Причини зменшення чисельності: невідомі, можливо, зміна породної структури та густоти деревного покриву лісу, розчищення берегів водотоків, кліматичні зміни, хімічна обробка лісу.

Особливості біології та наукове значення: Зустрічається у листяних та мішаних лісах, заплавах. Біологічні особливості виду в Україні невивченні. Літ метеликів може спостерігатися з весни до пізньої осені. Метелики живляться соком поранених дерев, перестиглих фруктів, екскрементами тощо. Гусінь — листям верби, тополі, берези, агрусу та інших рослин з травня до липня, живуть групами у павутинних гніздах. Зимують імаго.

Морфологічні ознаки: Розмах крил — 56–68 мм. Крила руді або цегляно-червонуваті, з чорними плямами; оторочка по краю крил темна. Біля вершини передніх крил і на передньому краї задніх різко виступає по одній білій плямі. Край передніх крил утворює досить різку виїмку. Низ темний, з білою плямою у вигляді літери «L» посередині заднього крила.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Слід ґрунтовно вивчити особливості біології та з’ясувати ймовірні причини скорочення чисельності. У разі виявлення постійної популяції виду доцільне створення ентомологічного заказника.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Ксенжопольский, 1912, 1911; Образцов, Шелюж- ко, 1939; Хлус, Чередарик, Скільський, Череватов, 2002; Шешурак, Плющ, Кавурка, 2004; Некрутенко, Чиколовець, 2005; Плющ та ін., 2005, 2006; Канар- ський, 2006, 2007; Плющ, 2006, 2007; Голобородь- ка, Пахомов