УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Зозулинець Ванькова Orchis wanjkowii E.Wulff (O. mascula (L.) L. subsp. wanjkowii (E.Wulff) Soό; O. mascula auct. non (L.) L.)

Зозулинець Ванькова (Orchis wanjkowii E.Wulff (O. mascula (L.) L. subsp. wanjkowii (E.Wulff) Soό; O. mascula auct. non (L.) L.)) Карта поширення Зозулинець Ванькова в Україні

Таксономічна належність: Родина Зозулинцеві — Orchidaceae.

Природоохоронний статус виду: Недостатньо відомий.

Наукове значення: Вузькоендемічний критичний вид, близько споріднений з O. mascula. Потребує подальших таксономічних досліджень.

Ареал виду та його поширення в Україні: Ендемік, що зростає в зх. частині ГірськогоКриму. Адм. регіон: Кр.

Чисельність та структура популяцій: Невідомі. Популяції потребують вивчення.

Причина зміни чисельності: Руйнування біотопів.

Умови місцезростання: Галявини та серед чагарників на схилах середньогірного поясу, зокрема в скельнодубових та соснових лісах. Мезофіт.

Загальна біоморфологічна характеристика: Геофіт. Багаторічна трав’яна рослина з цілісними овальними бульбами, 10–20(З0) см заввишки Листки вузько-ланцетні. Суцвіття 5–7 см завдовжки, рідке, з б–15 дрібних, від фіолетових до світло-фіолетових квіток. Зовнішні листочки оцвітини фіолетові, тупуваті, з 6–8 більш темними жилками. Губа трилопатева, з тупими боковими і виїмчастою середньою долею, часто без зубчика посередині. Шпорка завжди коротша від зав’язі і на кінці косо зрізана. Цвіте у квітні–травні. Плодоносить у червні–липні. Розмножується насінням.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється в Ялтинському гірськолісовому ПЗ. Необхідні вивчення та контроль стану популяцій. Заборонено збирання рослин, гербарію, порушення умов місцезростання.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Декоративне.

Джерело: Вахрамеева, Денисова, Никитина та ін., 1991; Вульф, 1930; Каталог раритетного біоріз., 2002; Собко, 1989; ЧКУ, 1996.