УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Стрибун Бессера Cephalota besseri (Dejean, 1826)

Стрибун Бессера (Cephalota besseri (Dejean, 1826)) Карта поширення Стрибун Бессера в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-стрибуни (Сicindelidae). У Палеарктиці один з 19 видів роду, в Україні — один з шести.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: Середземноморський рід, що поширений у Сх. Європі (Румунія, пд. України та Росії), Зх. та Пн. Казахстан, пд. Зх. Сибіру.

Чисельність і причини її зміни: Трапляється рідко, але в деяких біотопах в окремі роки зареєстрований як звичайний вид. Зниження чисельності відбувається при скороченні природних місць перебування виду внаслідок меліоративних заходів.

Особливості біології та наукове значення: Генерація 2–3-річна. Дорослі жуки зустрічаються з кінця травня до кінця липня. Активні вдень. Хижаки: полюють на павуків, дрібних прямокрилих, твердокрилих, двокрилих. Мешкають на помірно засолених ділянках узбережь моря, лиманів, солонуватих озер, зрідка в піщаних та полиново-типчаковоковилових степах.

Морфологічні ознаки: 14–16 мм. Верх яскраво-зелений, боки часто мідно-червоні. Надкрила з білим малюнком у вигляді перев’зок.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Заходи охорони не здійснювалися. Рекомендований до охорони в Чорноморському БЗ та заповіднику «Самарський ліс».

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Розмноження у неволі не проводилося, але в лабораторних умовах з личинок виводили дорослих жуків.

Господарське та комерційне значення: Корисний ентомофаг.

Джерело: Петрусенко и др. 1970; Putchkov, Matalin, 2003. Автор: О.В. Пучков Фото: О.С. Мандзюк