УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Лісмата щетинконога Lysmata seticaudata Risso, 1816

Лісмата щетинконога (Lysmata seticaudata Risso, 1816) Карта поширення Лісмата щетинконога в Україні

Таксономічна належність: Клас — Ракоподібні (Crustacea), ряд — Десятиногі (Decapoda).

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Ареал виду та його поширення в Україні: Зх. узбережжя Атлантичного океану, Середземне та Чорне моря. В Чорному морі в межах України вид зустрічається тільки біля скельних частин узбережжя Кримського п-ва (мис Тарханкут).

Чисельність і причини її зміни: Відомостей про чисельність виду немає.

Причини зміни чисельності: у зв’язку з поширенням в Україні попиту на морські акваріуми, а також цікавий декоративний вигляд та колір креветки, можливе вилучення її з природи для комерційного продажу.

Особливості біології та наукове значення: Рідкісний, нічний вид з підводних печер з вузькими біотичними межами існування. Вид не зустрічається в освітлених частинах печер, виходить з щілин та тріщин у скелях тільки вночі. Глибина, на якій знайдено вид, — від 2 до 14 м. Віддає перевагу більш-менш проточним ділянкам печер.

Морфологічні ознаки: Тіло вкрите переривчастими горизонтальними та вертикальними червоними смугами. На спині виділяються 4–6, а з боків 2 світлих плями. Розмір креветки — до 4 см, антени досягають 6–7 см. Рострум на кінці з 3–4 зубцями. Має великі темні очі, які відбивають у темряві червоним кольором.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Необхідно охороняти місця (підводні печери), де знайдено вид. Для цього необхідно надати деяким місцям кримського узбережжя, де знайдено креветку, статус заповідних.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Долгопольская, 1948; Bacescu, 1967; Кобякова, Долгопольская, 1969; Ковтун, 2006; Ковтун, Мака- ров, 2008. Автор: О.О. Ковтун Фото: О.О. Ковтуна