УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Ковалик сплощений Neopristilophus depressus (Coermar, 1822)

Ковалик сплощений (Neopristilophus depressus  (Coermar, 1822)) Карта поширення Ковалик сплощений в Україні

Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-ковалики (Elateridae). Один з 25 видів роду; єдиний вид роду у фауні України.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні: Пд. та Центральна Європа. Раніше відносили до роду Selatosomus чи Corymbites. Зустрічається в лісостеповій зоні України (правобережжя).

Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі особини). До зниження чисельності призводить вирубування ділянок широколистяних лісів.

Особливості біології та наукове значення: Має чотирирічну генерацію. Зимують личинки різного віку та імаго в лялечкових комірках у ґрунті та лісовій підстилці. Жуки літають у травні–червні. Головним чином зустрічається на узліссях та галявинах широколистяних лісів. Личинки — хижаки. Імаго живляться пилком квітів, іноді глоду, яблуні.

Морфологічні ознаки: 13–23 мм. Чорний, матовий в дрібних сірих волосках. Вусики гостропильчасті з четверного членика. Передньоспинка з глибокою серединною боріздкою. Вусики та ноги червонувато-коричневі.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється в біоценозах Канівського заповідника.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Долін, 1982; ЧКУ. Тваринний світ, 1994; Різун, Коно- валова, Яницький, 2000. Автори: В.Г. Долін, О.В. Пучков Фото: В.Г. Радченко