УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Тонконіг Ремана Poa rehmannii (Asch. et Graebn.) Woł. (P. nemoralis L. subsp. rehmannii Asch. et Graebn.)

Тонконіг Ремана (Poa rehmannii (Asch. et Graebn.) Woł. (P. nemoralis L. subsp. rehmannii Asch. et Graebn.)) Карта поширення Тонконіг Ремана в Україні

Таксономічна належність: Родина Тонконогові (Злакові) — Poaceae (Gramineae).

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Ендемічний вид.

Ареал виду та його поширення в Україні: Вузьколокальний східно-карпатський вид, відомий тільки з території Румунії (Мармарош, Буковина) та України. В Україні: Чорногора (між с. Бистрець і смт. Верховина), Чивчини (хребет Чорний Діл). Адм. регіони: Ів, Чц.

Чисельність та структура популяцій: Популяція на Чорногорі не вивчена. На хребті Чорний Діл локалітети досить чисельні, але займають невеликі ділянки.

Причини зміни чисельності: Вузька еколого-ценотична амплітуда, що лімітується факторами природного характеру.

Умови місцезростання: Росте у середньогір’ї на відслоненнях корінних вапнякових порід в умовах недостатньо розвиненого ґрунту чи його відсутності. Мезофіт.

Загальна біоморфологічна характеристика: Гемікриптофіт. Багаторічна трав’яна рослина 25–50 см заввишки з плоскими двокілюватими стеблами. Утворює невеликі пухкі дернини. Стебла, принаймні під вузлами, густо опушені. Суцвіття — циліндрична багатоярусна волоть до 15 см завдовжки. Нижня квіткова луска поступово загострена, 2,2–3,2 мм завдовжки. Колоски з опушеною віссю. Цвіте у липні. Плодоносить у серпні. Розмножується насінням та вегетативно.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Занесений до Європейського червоного списку. Охороняється на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Чорний Діл» і пам’ятки природи «Жупани» (Чернівецька обл.). Необхідно встановити контроль за станом популяцій. Заборонено порушення умов зростання.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Ґрунтотвірне, протиерозійне.

Джерело: Визначник рослин Українських Карпат, 1977; Злаки Украины, 1977; Флора европейской части СССР, 1974; Pawlowski, 1948.