УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Ковила короткокрила Stipa brachyptera Klokov (~ S. syreistschikowii s.l.)

Ковила короткокрила (Stipa brachyptera Klokov (~ S. syreistschikowii s.l.)) Карта поширення Ковила короткокрила в Україні

Таксономічна належність: Родина Тонконогові (Злакові) — Poaceae (Gramineaea).

Природоохоронний статус виду: Недостатньо відомий.

Наукове значення: Рідкісний ендемік, споріднений з S. syreistschikowii.

Ареал виду та його поширення в Україні: Гірський Крим. Адм. регіон: Кр.

Чисельність та структура популяцій: Відомо кілька популяцій (Сімферопольский р-н, гора Чатир-Даг). Зростає дифузно, формує щільні дернини, не досягаючи рівня домінанта.

Причини зміни чисельності: Порушення верхнього шару ґрунту, перевипас, надмірні пали, заліснення.

Умови місцезростання: Петрофітностепові фітоценози та угруповання типу шибляка, що відносяться до кл. Festuco-Brometea. Ксерофіт.

Загальна біоморфологічна характеристика: Гемікриптофіт. Злак до 0,5 м заввишки, утворює дрібні дернини. Стебла з дуже дрібним опушенням під вузлами або голі. Стеблові листки від 3 до 8 см завдовжки. Неплідні гони трохи коротші за стебло; пластинки листків 1–2 мм завширшки, знизу трохи шорсткуваті або гладенькі, зверху дрібнощетинисті; язички видовжено-ланцетні, піхви голі та гладенькі. Волоть з 3–7 колосками; її вісь гола та майже гладенька, з короткими, прижатими, одноколосковими гілочками; колоскові луски до 5–7 см завдовжки; нижня квіткова луска 15,5–18,5 мм завдовжки, дві крайові смужки волосків доходять до основи остюка; остюк у нижній закрученій частині опушений відстовбурченими волосками, у верхній частині — відстовбурченими срібно-димчастими волосками; закручена частина остюка при цілком стиглих плодах каштанова.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Зменшити пасовищне навантаження. Заборонено господарську діяльність, що пов’язана з порушенням ґрунту, заліснення.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Ґрунтотвірне, протиерозійне, декоративне.

Джерело: Клоков, Осычнюк, 1976; ЧКУ, 1996.