УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Тонконіг кримський Poa taurica H. Pojark.

Тонконіг кримський (Poa taurica H. Pojark.) Карта поширення Тонконіг кримський в Україні

Таксономічна належність: Родина Тонконогові (Злакові) — Poaceae (Gramineae).

Природоохоронний статус виду: Недостатньо відомий.

Наукове значення: Вузький регіональний ендемік.

Ареал виду та його поширення в Україні: Пд. берег Криму. Адм. регіон: Кр.

Чисельність та структура популяцій: Не вивчено. У межах популяції вид має груповий розподіл, що пов’язано з його вегетативним розмноженням за допомогою кореневищ.

Причини зміни чисельності: Вид досить стійкий до антропогенного впливу, але скорочує чисельність при посиленій конкуренції з боку інших видів чи затіненні.

Умови місцезростання: Зростає дифузно в південнобережних кримськососнових (союз Pinion pallasianae), високоялівцевих та розріджених пухнастодубових лісах (кл. Quercetea pubescentis-petraeae) в нижньому та середньому поясах до 500 м н.р.м. Мезоксерофіт.

Загальна біоморфологічна характеристика: Гемікриптофіт. Багаторічна трав’яна сизозелена рослина з колінчасто зігнутим, сплюснутим стеблом 30–80 см заввишки та довгим кореневищем, вкритим темно-бурими лусками. Листки стулені, до 5 см завдовжки та 0,1–0,2 см завширшки. Волоть 5–12 см завдовжки, рідкоколоскова. Колоски ланцетні 0,4–0,6 см, 2–3-квіткові. Цвіте у травні–липні, плодоносить у липні–серпні. Розмножується насінням, але частіше — вегетативно.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється в Ялтинському гірськолісовому та «Мис Мартьян» ПЗ, в заказнику загальнодержавного значення «Аю-Даг». Заборонено порушення місць зростання, забудову територій.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Протиерозійне.

Джерело: Ена, 2002; Пояркова, 1965; Злаки Украины, 1977.