УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Евпогодон короткогострокінцевий Eupogodon apiculata (C. Agardh) P.C. Silva (=Dasyopsis apiculata (C. Agardh) Zinova)

Евпогодон короткогострокінцевий (Eupogodon apiculata (C. Agardh) P.C. Silva (=Dasyopsis apiculata (C. Agardh) Zinova)) Карта поширення Евпогодон короткогострокінцевий в Україні

Таксономічна належність: Родина Дазієві — Dasyaceae..

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Рідкісний вид з локальним ареалом, важливий для вирішення деяких питань ареалогії та охорони водоростей.

Ареал виду та його поширення в Україні: Характеризується середземноморським ареалом, трапляється уздовж чорноморських берегів Росії, України, Туреччини та в Середземному морі. Адм. регіони: Од, Кр.

Чисельність та структура популяцій: Популяції локальні, малочисельні. Кримський заповідник («Лебедині о–ви»), Роздольненський р–н; прибережно–аквальний комплекс біля мису Атлеш (Чорноморський р–н); Каркінітська затока, Одеський, Тарханкут–Севастопольський та Керчинський регіони, Філофорне поле Зернова.

Причини зміни чисельності: Антропогенне навантаження (евтрофування).

Умови місцезростання: На скалах, камінні та водоростях (Cystoseira) в субліторалі морів.

Загальна біоморфологічна характеристика: Кущики до 18 см заввишки та до 1 мм завтовшки, незначно або рясно, майже дихотомічно, поперемінно чи із усіх сторін розгалужені, з досить великою кількістю довгих та коротких розгалужених ниток. Слань здавлено–циліндрична, майже плоска, багатошарова, розгалужена, з довгими основними гілками в одній площині, які відходять поперемінно чи спірально та з чисельними розгалуженими моносифонними псевдогілочками, що відходять від кожного членика основних гілок. Основні гілки сформовані із осьової нитки, оточеної 5–8 периферичними клітинами. Коровий шар щільний. На бокових сторонах слані розвиваються шипоподібні вирости, які несуть на верхівках пучок моносифонних гілочок з декількома стихиндіями та тетраспорами. Цистокарпи глечикоподібні, розміщуються поблизу верхівок коротких розгалужених гілочок.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється в Кримському ПЗ (відділлення «Лебедині о–ви») та Філофоровому полі Зернова, а також прибережно–аквальному комплексі поблизу мису Атлеш. Необхідне формування альгорезерватів у межах акваторій, де зростає вид.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Зинова, 1967; Калугина–Гутник, 1975; Маслов, 2001; Algae of Ukraine…, 2006.