УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Стілонема альсіді Stylonema alsidii (Zanardini) K.M. Drew (= Goniotrichum elegans (Chauv.) Zanard.)

Стілонема альсіді (Stylonema alsidii (Zanardini) K.M. Drew (= Goniotrichum elegans (Chauv.) Zanard.)) Карта поширення Стілонема альсіді в Україні

Таксономічна належність: Родина Гоніотріхієві — Goniotrichaceae..

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Вид з бореально–тропічним ареалом, важливий для вирішення деяких питань ареалогії водоростей.

Ареал виду та його поширення в Україні: Характеризується каспійсько–чорномор– ським, бореально–тропічним нотальним, індо–пацифіко–атлантичним ареалом. Відомий з солоних (солонуватих) лиманів та морських водойм Європи, Азії, Полінезії. Адм. регіони: Мк, Од, Хс, Кр.

Чисельність та структура популяцій: Популяції локальні, невеликі. Спостерігається тенденція до скорочення чисельності: Березанський, Григорівський та Тилігульський лимани, Каркінітська та Севастопольська затоки; Одеський і Керчинський регіони та Пд. берег Криму.

Причини зміни чисельності: Антропогенне навантаження (евтрофування).

Умови місцезростання: Епіфіт водоростей на літоралі і в субліторалі до 10–12 м глибини на кам’янистому чи скельному ґрунті, переважно у морських водах, а також у солоних (солонуватих) лиманах чи мінералізованих континентальних водоймах.

Загальна біоморфологічна характеристика: Слань мікроскопічна, ниткувата, неправильно розгалужена. Нитки прикріплені до субстрату підошвою, що утворена розширенням обгортки. Нитки однорядні, 30–40 х 30–33 мкм або багаторядні 55–115 мкм завширшки, неправильно дихотомічно розгалужені. Клітини в однорядних нитках чотирьохгранні до округлих, в багаторядних нитках — округлі, товстостінні, розміщені пухко, попарно, порушеними поздовжніми рядами чи безладно. Верхівки ниток та їх відгалуження — однорядні.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється у Чорноморському БЗ та ПЗ «Мис Мартьян». Необхідне формування альгорезерватів у межах акваторій, де зростає вид.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Зинова, 1967; Калугина–Гутник, 1975; Маслов и др.., 1998; Ткаченко, 2001; Ткаченко, Маслов, 2002; Algae of Ukraine…, 2006.