УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна на сайті благодійної організації "Повернись живим" за посиланням.

Підтримайте сайт

Підтримайте наш сайт - розмістіть нашу кнопку
Червона книга України
або посилання

Реклама

Куга гострокінцева Schoenoplectus mucronatus (L.) Palla (Scirpus mucronatus L.)

Куга гострокінцева (Schoenoplectus mucronatus (L.) Palla (Scirpus mucronatus L.)) Карта поширення Куга гострокінцева в Україні

Таксономічна належність: Родина Осокові (Смикавцеві) — Cyperaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Рідкісний вид на пн. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений на Кавказі, Далекому Сході, у Середній Азії, Атлантичній, Середній Пд. і Сх. (пд.) Європі, Середземномор’ї, Малій Азії, Ірані, Японії, Китаї, Пн. Америці, Африці. В Україні — Причорномор’я: на пісковій терасі пониззя Дніпра. Адм. регіон: Хc.

Чисельність та структура популяцій: Популяційні параметри невідомі. Необхідно з’ясувати їх сучасний стан.

Причини зміни чисельності: Освоєння території, господарське використання, осушення, рекреаційне навантаження.

Умови місцезростання: Росте в умовах надмірного зволоження на піщаних ґрунтах, заболочених місцях, по берегах водойм, в угрупованнях союзу Phragmition. Гiгрофiт, мезоевтроф.

Загальна біоморфологічна характеристика: Гемікриптофіт. Трав’яний дернинний багаторічник. Стебла зелені, гостротригранні, 30–100 см заввишки, при основі з сірими ланцетними піхвами. Суцвіття щільноголовчасте, виглядає боковим. Покривний листок тригранний, набагато довший від суцвіття, після цвітіння відігнутий вниз. Колоски сидячі або зібрані групами на гілочках суцвіття. Покривні луски шкірясті, блідо-зелені по краю з вузькою білою облямівкою. Оцвітних щетинок 6, вузьких, зазублених, трохи довших за плід. Тичинок 3. Приймочок 2. Плід крапчасто-ямчастий горішок (поперечнозморшкуватий), пласко-опуклий, близько 2–2,3 мм завдовжки. Цвіте в червні–серпні. Плодоносить у липні–вересні. Розмножується насінням і вегетативно.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Не охороняють. Необхідно виявити і контролювати стан популяцій, обмежити антропогенне навантаження. Заборонено порушення умов місцезростання, осушення, освоєння прибережних територій.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Кормове, ґрунтотвірне.

Джерело: Флора европейской части СССР, 1976.